Spawarka Stamos Eco S-WIGMA 225PMH

 • Nr katalogowy: EX10020035
 • Dostępność: Brak w magazynie
Zamiast 2 079,00 zł / 8,66% 1 899,00 zł
Leasing
już od 154,39 zł

RATY
już od 113,94zł

Produkt będzie dostępny za ok. 8 tygodni.

Ten produkt nie jest obecnie dostępny.
Krótki opis

Spawarka Stamos Eco S-WIGMA 225PMH to inwertorowy prostownik spawalniczy, który doskonale sprawdzi się podczas prac produkcyjnych, warsztatowych, jak również hobbistycznych. Maszyna pracuje w dwóch trybach: TIG i MMA, dodatkowo wyposażona została w funkcje: PULS, Anti Stick, ARC-Force i Hot Start, oraz szereg regulowanych parametrów. Wykorzystana technologia MOSFeT zapewnia dużą moc wyjściową przy niewielkich wymiarach maszyny. Jest to ekologiczny sprzęt spawalniczy, przy produkcji którego zastosowano materiały podatne na recykling.

Spawarka S-Wigma 225PMH od Stamos Germany Spawarka Stamos Eco S-WIGMA 225PMH to narzędzie... więcej
Informacje o produkcie "Spawarka Stamos Eco S-WIGMA 225PMH"

Spawarka S-Wigma 225PMH od Stamos Germany

Spawarka Stamos Eco S-WIGMA 225PMH to narzędzie spawalnicze z linii produktów Stamos Germany Eco. Łączy w sobie zaawansowaną technologię, dużą wydajność i nowoczesny wygląd. Maszyna doskonale sprawdzi się podczas profesjonalnych zadań w produkcji i rzemiośle oraz przy pracach warsztatowych i hobbistycznych.

Spawarka TIG 225 A z serii Eco charakterystyka

Jest to najwyższej klasy inwertorowy prostownik spawalniczy, który umożliwia spawanie w dwóch trybach: TIG i MMA. Zastosowanie technologii MOSFeT pozwala uzyskać dużą moc wyjściową urządzenia przy jego niewielkich wymiarach i wadze.

Podczas spawania metodą TIG możliwe jest użycie funkcji PULS. Opcja ta ogranicza wprowadzanie ciepła do spawanego materiału, co sprawdza się podczas obróbki cienkich blach. W spawarce S-WIGMA 225PMH zastosowano bezdotykowe zajarzenie łuku, dlatego też podczas rozpoczynania spawania nie dochodzi do styku elektrody z materiałem. Ma to wpływ na jakość spoiny, która nie zostaje zanieczyszczona wolframem z elektrody.

Spawanie metodą otuloną (MMA) wspomagane jest przez 3 funkcje. Ich podstawowym zadaniem jest:

 • ułatwienie rozpoczęcia spawania (Hot Start),
 • jego kontynuowanie poprzez stabilizację łuku elektrycznego (ARC-Force),
 • zapobieganie zbytniemu rozgrzaniu się elektrody w momencie styku ze spawanym materiałem (Anti Stick).

W spawarce inwertorowej Stamos Eco zastosowano elektrozawór gazu, dzięki któremu nie ma konieczności stosowania uchwytów z zaworkiem. W ten sposób możliwa jest regulacja czasu wypływu gazu po spawaniu. Natomiast funkcja regulacji czasu opadania prądu pozwala ograniczyć powstawanie kraterów na zakończeniach spoin.

Panel sterowniczy jest czytelny

Przejrzysty panel sterowania umożliwia szybką i intuicyjną obsługę. Duże przyciski i pokrętła zapewniają dogodną zmianę parametrów, w tym także płynną regulację prądu, bez konieczności ściągania rękawic ochronnych. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne dla operatora spawarki. Wyraźny wyświetlacz ułatwia szybkie odczytanie parametrów nawet w zaciemnionych pomieszczeniach.

Maszyna cechuje się niewielkim rozmiarem i wagą, a wyposażenie jej dodatkowo w poręczny uchwyt ułatwia transport i zwiększa mobilność. Spawarki z serii Eco charakteryzują się nie tylko solidnym wykonaniem oraz dużą wydajnością. Poprzez zastosowanie w produkcji ekologicznych materiałów są one energooszczędne i podatne na recykling.

Spawarka Stamos Eco S-WIGMA 225PMH cechuje się wytrzymałą obudową, zaawansowaną technologią ułatwiającą pracę oraz ciekawym designem. Jesteśmy pewni wysokiej jakości naszego sprzętu, dlatego też na prezentowaną maszynę oferujemy długookresową gwarancję.

Spawarka sprzedawana jest z niezbędnym okablowaniem do pracy w trybie TIG i MMA. Dodatkowo dla zapewnienia dłuższej i bezkosztowej eksploatacji, w pakiecie znajdują się części eksploatacyjne. W zestawie wraz ze spawarką Stamos Eco S-WIGMA 225PMH znajduje się:

 • Uchwyt spawalniczy TIG 4 m
 • Uchwyt spawalniczy MMA 4 m
 • Przewód z zaciskiem masowym 4 m
 • Części eksploatacyjne (dysze porcelanowe, tuleje zaciskowe, długi korek)

Oceny 0
Sprawdź opinie klientów i napisz swoją! więcej
Oceny klientów "Spawarka Stamos Eco S-WIGMA 225PMH"
Napisz oceny
Opinia zostanie aktywowana po weryfikacji.

* - Pola wymagane.

Dane techniczne więcej
ModelS-WIGMA 225PMH
Nr katalogowy10020035
Stan artykułuNowy
Znamionowe napięcie wejściowe230 V, 1-Fazowe
Częstotliwość sieciowa50 / 60 Hz
Znamionowy prąd wejściowy17,4 A
Maksymalny prąd wejściowy24,6 A
Moc wejściowa znamionowa3,8 kVA
Moc wejściowa maksymalna5,4 kVA
Napięcie biegu jałowego56 V
Prąd spawania TIG DC10 - 225 A
Prąd spawania MMA10 - 225 A
Znamionowy cykl pracy60%
Prąd spawania w cyklu pracy 100%174 A
Prąd spawania w cyklu pracy 60%225 A
Prąd impulsu (tryb pulse)10 - 225 A
Częstotliwość impulsów w trybie DC0,5 - 300 Hz
Wypełnienie impulsu10 - 90%
Elektrozawór gazuTak
Czas wypływu gazu przed spawaniem0 - 1 s
Czas wypływu gazu po spawaniu1 - 10 s
Czas opadania prądu (Down Slope)0 - 10 s
Średnica elektrody TIG1 - 3,2 mm
Średnica elektrody MMA2 - 4 mm
Zapłon TIGHF
ARC-ForceTak
Hot StartTak
Anti StickTak
Przełącznik zmiany trybu 2 i 4 TAKTTak
Chłodzenie obudowyWentylator
Sposób chłodzenia uchwytuPowietrze
Grubość spawalna0,5 - 8 mm
Współczynnik mocy0,93
Sprawność (w warunkach znamionowych)≥ 0,85
Klasa izolacjiF
Konstrukcja zgodna zEN 60974-1
Zgodność z EGCE
Stopień ochronyIP21 s
Wymiary (DxSxW)55 x 38 x 22 cm
Waga17,3 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW)65 x 46 x 35 cm
Waga wysyłki24 kg
Funkcje więcej

Zastosowane technologie

MOSFET - technologia zapewnia najwyższą wydajność, przy niewielkich wymiarach i masie urządzenia. Wynikiem jest sprawność na poziomie 93 %. Prąd spawania charakteryzuje się stabilnością, co gwarantuje precyzyjną spoinę.
CERTYFIKAT CE - urządzenia STAMOS zostały wykonane według surowych norm europejskich oraz przeszły badania pod kątem zgodności z CE oraz RoHS. Gwarantuje to długą żywotność oraz wysoką jakość urządzenia.
WENTYLATORY - zapewniają optymalne odprowadzenie ciepła podczas pracy urządzenia.

Przyłącza

GAZ OSŁONOWY - do spawania TIG / MIG / MAG konieczny jest gaz osłonowy: obojętny (np. argon, hel), aktywny (np. dwutlenek węgla) lub mieszanki (np. 82 % argonu + 18 % dwutlenku węgla). Wypływ gazu jest uruchamiany przyciskiem na uchwycie, który aktywuje elektrozawór.
UZIEMIENIE - z tyłu każdego urządzenia znajduje się śruba z oznaczeniem uziemienia. Przed uruchomieniem należy uziemić je za pomocą przewodu, którego przekrój nie może być mniejszy niż 6 mm².
PRZYŁĄCZE ZACISKU MASOWEGO
PRZYŁĄCZE PRZEWODU SPAWALNICZEGO MMA
PRZYŁĄCZE UCHWYTU TIG
NAPIĘCIE ZASILANIA - urządzenie zasilane jest z jednej fazy (230 V +/- 10 %).

Funkcje

BEZDOTYKOWE ZAJARZANIE ŁUKU - umożliwia utworzenie czystego punktu początkowego spoiny w trybie TIG (z wykorzystaniem wysokiej częstotliwości).
WYPŁYW GAZU PRZED SPAWANIEM - czas od naciśnięcia przycisku na uchwycie do zainicjowania zajarzania łuku. W tym czasie elektrozawór gazu jest otwarty, a wypływający gaz wypiera tlen z przewodów gazowych uchwytu oraz tworzy wstępną atmosferę ochronną dla powstającego łuku.
PRĄD SPAWANIA
CZAS OPADANIA PRĄDU - czas, w którym wartość prądu wyjściowego spada: z wartości prądu spawania do wartości prądu końcowego.
WYPŁYW GAZU PO SPAWANIU - czas po skończeniu spawania, w którym gaz wypływa z uchwytu, chłodząc go oraz chroniąc spoinę przed utlenieniem.
PULS - funkcja pozwala zmniejszyć ilość dostarczanego ciepła do materiału. Idealnie nadaje się do spawania cienkich arkuszy blach. W przypadku spawania MIG doskonale sprawdza się przy obróbce aluminium.
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU - częstotliwość impulsów podczas spawania w trybie PULS.
WYPEŁNIENIE IMPULSU - jest to stosunek czasu trwania impulsu do okresu tego impulsu. Parametr ustawiany w trybie TIG PULS.
PRĄD IMPULSU - wartość szczytowa prądu w trybie PULS.
PRĄD BAZOWY - prąd podtrzymujący łuk w trybie PULS.
2T - funkcja oznacza rozpoczęcie pracy po naciśnięciu przycisku na uchwycie i jej zatrzymanie po zwolnieniu przycisku na uchwycie.
4T - naciśnięcie przycisku na uchwycie otwiera elektrozawór, następuje wstępny wypływ gazu i dochodzi do zajarzenia łuku elektrycznego. Po zapłonie prąd ma wartość prądu początkowego. W momencie puszczenia przycisku, wartość prądu wyjściowego rośnie do wartości prądu spawania. Zatrzymanie procesu spawania następuje po ponownym naciśnięciu przycisku na uchwycie.
HOT START - funkcja ułatwia zainicjowanie łuku elektrycznego, poprzez chwilowe zwiększenie prądu spawania w momencie zajarzania łuku elektrycznego. Po zapłonie prąd spawania wraca do ustawionej wartości.
ARC-FORCE - funkcja stabilizuje łuk elektryczny przy zmianach jego długości.
ANTI STICK - funkcja zapobiega rozgrzaniu elektrody podczas przyklejenia do materiału, ponieważ natężenie prądu zostaje automatycznie zmniejszone.
SPAWANIE TIG - spawanie elektrodą nietopliwą w osłonie gazu obojętnego.
SPAWANIE MMA - spawanie elektrodą otuloną.

Przełączniki

WŁĄCZNIK ZASILANIA
REGULACJA PARAMETRU / FUNKCJI
PRZEŁĄCZNIK 2T / 4T - dzieli proces spawania / cięcia na tryb 2T (bez podtrzymania) i tryb 4T (z podtrzymaniem).
WŁĄCZNIK FUNKCJI PULS - służy do włączania i wyłączania funkcji pulsacji.

Kontrolki / wskaźniki

WYŚWIETLACZ LED - pokazuje parametry spawania / cięcia.
PRZECIĄŻENIE / AWARIA - lampka zapala się w przypadku wystąpienia dwóch sytuacji:
a) jeżeli maszyna uległa awarii i nie może być eksploatowana,
b) jeżeli urządzenie przekroczyło standardowy cykl pracy i został uruchomiony tryb ochrony przed przegrzaniem. W tym trybie należy pozostawić je z włączonym zasilaniem. Jeżeli czerwona kontrolka zgaśnie, oznacza to, że urządzenie schłodziło się do temperatury eksploatacji i może być ponownie użytkowane.
Zakres dostawy więcej

Spawarka sprzedawana jest z niezbędnym okablowaniem do pracy w trybie TIG i MMA. Dodatkowo dla zapewnienia dłuższej i bezkosztowej eksploatacji, w pakiecie znajdują się części eksploatacyjne. W zestawie wraz ze spawarką Stamos Eco S-WIGMA 225PMH znajduje się:

 • Uchwyt spawalniczy TIG 4 m
 • Uchwyt spawalniczy MMA 4 m
 • Przewód z zaciskiem masowym 4 m
 • Części eksploatacyjne (dysze porcelanowe, tuleje zaciskowe, długi korek)
Stamos Selection Chłodnica wodna Stamos Selection S-AQUACOOL 1000 poj. 9l
Chłodnica wodna Stamos Selection S-AQUACOOL...
1 749,00 zł
Stamos Germany Spawarka TIG - 200 A - 230 V - Puls
Spawarka TIG - 200 A - 230 V - Puls
1 189,00 zł 949,00 zł
Stamos Selection Spawarka MIG/MAG - 350 A - 400 V - 2/4 Takt
Spawarka MIG/MAG - 350 A - 400 V - 2/4 Takt
4 699,00 zł
Stamos Germany Spawarka TIG/MMA - 200 A - 230 V
Spawarka TIG/MMA - 200 A - 230 V
1 149,00 zł
Stamos ECO Spawarka TIG/MMA - 200 A - 230 V - Puls - 2T/4T
Spawarka TIG/MMA - 200 A - 230 V - Puls - 2T/4T
1 799,00 zł
Welbach Spawarka TIG - 200 A - IGBT
Spawarka TIG - 200 A - IGBT
1 499,00 zł
Stamos Pro Series Urządzenie wielofunkcyjne S-MULTI 51P
Urządzenie wielofunkcyjne S-MULTI 51P
1 899,00 zł
Stamos Germany Spawarka TIG/MIG/MAG/MMA - 250 A - drut gratis
Spawarka TIG/MIG/MAG/MMA - 250 A - drut gratis
1 449,00 zł
Stamos Germany Spawarka TIG - 250 A - 230 V - Puls
Spawarka TIG - 250 A - 230 V - Puls
1 199,00 zł
Stamos Germany Kołki do zgrzewania - M8 - 40 mm - 100 sztuk
Kołki do zgrzewania - M8 - 40 mm - 100 sztuk
199,00 zł
Stamos Soldering Zestaw dysz Stamos Soldering S-LD-5
Zestaw dysz Stamos Soldering S-LD-5
69,00 zł
Stamos Germany Spawarka MMA - 200 A - 230 V - IGBT
Spawarka MMA - 200 A - 230 V - IGBT
849,00 zł 799,00 zł
Stamos Pro Series Spawarka TIG AC/DC - 200 A - 230 V - Puls - włącznik nożny
Spawarka TIG AC/DC - 200 A - 230 V - Puls -...
2 399,00 zł
Stamos Germany Spawarka TIG/MIG/MAG/MMA - 195 A - IGBT
Spawarka TIG/MIG/MAG/MMA - 195 A - IGBT
2 399,00 zł
Stamos Selection Spawarka TIG/MMA - 225 A - 230 V - Puls - 2T/4T
Spawarka TIG/MMA - 225 A - 230 V - Puls - 2T/4T
1 749,00 zł
Welbach Spawarka TIG/MMA - 200A - 230 V - HF
Spawarka TIG/MMA - 200A - 230 V - HF
1 799,00 zł
Stamos Germany Spawarka TIG - 200 A - 230 V - przenośna
Spawarka TIG - 200 A - 230 V - przenośna
949,00 zł
Welbach Spawarka TIG/MMA - 225 A - 230 V
Spawarka TIG/MMA - 225 A - 230 V
3 699,00 zł
Stamos Basic Spawarka TIG - 250 A - 230 V - przenośna
Spawarka TIG - 250 A - 230 V - przenośna
1 219,00 zł 1 149,00 zł
Stamos Germany Spawarka TIG AC/DC - 200 A - 230 V - Puls
Spawarka TIG AC/DC - 200 A - 230 V - Puls
2 199,00 zł
Stamos Pro Series Spawarka MMA - 250 A - 230 V - IGBT
Spawarka MMA - 250 A - 230 V - IGBT
499,00 zł
Welbach Spawarka TIG AC/DC - 315 A - 400 V - Puls - chłodnica
Spawarka TIG AC/DC - 315 A - 400 V - Puls -...
7 699,00 zł
Stamos Germany Spawarka MIG/MAG - 250 A - 230 V - przenośna
Spawarka MIG/MAG - 250 A - 230 V - przenośna
1 429,00 zł 1 299,00 zł
Stamos Selection Spawarka TIG AC/DC - 225 A - 230 V - Puls + Maska spawalnicza - Pokerface - Professional
Spawarka TIG AC/DC - 225 A - 230 V - Puls +...
2 967,00 zł
Stamos Germany Urządzenie wielofunkcyjne - TIG 160 A - CUT 40 A - MMA
Urządzenie wielofunkcyjne - TIG 160 A - CUT 40...
1 649,00 zł 1 499,00 zł
Stamos Selection Urządzenie wielofunkcyjne - TIG 180 A - CUT 40 A - MMA
Urządzenie wielofunkcyjne - TIG 180 A - CUT 40...
2 149,00 zł 1 999,00 zł
Stamos Germany Spawarka MMA - 180 A - 230 V - IGBT
Spawarka MMA - 180 A - 230 V - IGBT
799,00 zł 699,00 zł
Stamos Selection Spawarka TIG AC/DC - 225 A - 230 V - Puls
Spawarka TIG AC/DC - 225 A - 230 V - Puls
2 999,00 zł 2 799,00 zł
Stamos Germany Przecinarka plazmowa - 50 A - 230 V - Basic
Przecinarka plazmowa - 50 A - 230 V - Basic
1 299,00 zł
Welbach Spawarka TIG AC/DC - 315 A - 400 V - Puls - 2/4 Takt - LED
Spawarka TIG AC/DC - 315 A - 400 V - Puls - 2/4...
4 599,00 zł
Stamos Selection Spawarka TIG AC/DC - 333 A - 400 V - Puls
Spawarka TIG AC/DC - 333 A - 400 V - Puls
4 599,00 zł 3 999,00 zł
Stamos Selection Spawarka S-DIGITAC 200P
Spawarka S-DIGITAC 200P
3 629,00 zł 2 999,00 zł
Stamos Germany Pistolet do zgrzewania kondensatorowego - przewód - 4 m
Pistolet do zgrzewania kondensatorowego -...
549,00 zł
Stamos Selection Spawarka TIG AC/DC - 315 A - 400 V - Puls - 2/4 Takt
Spawarka TIG AC/DC - 315 A - 400 V - Puls - 2/4...
4 299,00 zł
Stamos Germany Spawarka MIG/MAG - 195 A - 230 V - przenośna - drut gratis
Spawarka MIG/MAG - 195 A - 230 V - przenośna -...
919,00 zł
Stamos Basic Spawarka Stamos Germany S-MIG 250
Spawarka Stamos Germany S-MIG 250
2 799,00 zł
Stamos Welding Szybki zapasowe do masek Firestarter 500 i Eagle Eye
Szybki zapasowe do masek Firestarter 500 i...
59,00 zł
Stamos Germany Spawarka MIG/MAG - 155 A - 230 V - przenośna - drut gratis
Spawarka MIG/MAG - 155 A - 230 V - przenośna -...
669,00 zł
Stamos Germany Spawarka Stamos Germany S-MMA-250-I
Spawarka Stamos Germany S-MMA-250-I
669,00 zł 569,00 zł
Stamos Germany Spawarka MMA - 200 A - 230 V - IGBT
Spawarka MMA - 200 A - 230 V - IGBT
369,00 zł